| Delir890 a întrebat:

Vreau sa scriu o carte.Pentru asta trebuie sa o scriu în format electronic ca sa o trimit editurii.Chestia e ca nu ma pricep sa folosesc un computer. Întrebare : Pot folosi programul Word de pe telefon pentru a scrie aceasta carte? Credeți ca este posibil? A scris careva o carte în Word după telefon?

3 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

1. Să scrii o carte pe telefonul mobil este ca și cum ai încerca să sapi un șanț folosind o linguriță. Teoretic este posibil, dar de ce ai face asta?

2. Dacă știi să folosești telefonul mobil, cât de greu este să înveți să folosești un editor de text pe computer?

3. Important este conținutul cărții, nu pe ce suport este scrisă.

Dacă o carte este cu adevărat valoroasă, o poți trimite editurii și scrisă pe un sul de hârtie igienică și ți-o vor publica. Dacă o carte este praf, poți să o trimiți și scrisă cu fir de aur, și tot nu ți-o vor publica.

| Delir890 explică (pentru johnnny123):

Pai tocmai asta e ca editurile din ziua de azi accepta doar lucrarile în format electronic.Nu mai e ca pe vremuri cu manuscrise. Dacă ar fi fost așa era mult mai simplu.Pentru mine este ceva de suflet și valoros și cu siguranță va avea succes și la public

| johnnny123 a răspuns (pentru Delir890):

Nu vreau să te descurajez, dar este o copilărie să spui "cu siguranță va avea succes și la public".

Nici Hemingway nu putea ști sigur dacă o carte de-a lui va avea succes la public. Și era Hemingway.