| Incorruptibleman a întrebat:

Vreau sa stiu de ce nu tine bateria mai mult de 12 ore pe Samsung Galaxy S2. Se duce prea repede. Intru 5 minute pe net si deja se duce aproape un sfert din baterie. De ce? Telefonul este nou.

Răspuns Câştigător
| Narcis2007 a răspuns:

Luminozitatea e prea mare/bloototh deschis tot timpul sau bateria are nevoie de cateva cilcuri de incarcare-descarcare casa functioneze la capacitate maxima

1 răspuns:
| Catalin_Iolea_1991 a răspuns:

Ciclu de reincarcare nu exista la bateriile astea.Nu fa prostia sa il lasi sa se descarce de tot ca apoi bateria ta devine un gunoi. Uita-te putin in setari vezi ce ai activat pe acolo si nu ai nevoie, da-i eventual un factory reset si smartphone-urile au toate acelasi bug -dupa o saptamana trebuie neaparat sa le dai un restart ca sa isi revina tongue Oricum in principiu eu la 10 dimineata il scot de la incarcat si pe la ora 19:00 telefonul meu e iar la incarcat.