| Changes a întrebat:

Vreau să trimit un colet la București prin Urgent Curier și vreau ca destinatarul să plătească taxele.Ce trec la Plata ramburs (expeditor sau destinatar) și la Plata expediției (la fel ca precedenta)?

9 răspunsuri:
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

La plata ramburs trebuie sa treci suma in lei. La plata expeditiei treci DESTINATAR (cu litere de tipar)

| Changes explică (pentru IzvorulDeIntelepciune):

La plata în ramburs nu pot să trec cifre, am de ales între destinatar și expeditor.Am trimis deja comanda și am pus la ambele destinatar.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru Changes):

Ajunge coletul oricum happy

| Tau_Rebelul_1990 a răspuns:

Salut cand vine curierul specifici ca vrei ca destinatarul sa plateasca.

| aleahimk a răspuns:

La plata ramburs treci destinatar ca plateste cel care primeste coletul. la plata expeditiei nu treci nimic pentru ca ai ales deja sa plateasca destinatarul, tu -expeditorul- nu mai ai ce sa platesti.

| Changes explică (pentru aleahimk):

Da,da îmi cere să scriu și acolo ceva.Acolo trec din nou destinatar nu?

| aleahimk a răspuns (pentru Changes):

Daca iti mai cere, da, scrii la fel.

| pr0ph3t a răspuns:

Http://www.urgent-curier.ro/Support.aspx
intra omule aici si cere suport online pe messenger;)

| Changes explică (pentru pr0ph3t):

Am încercat dar nu-mi răspunde nimeni.