| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa urmez un curs CISCO ...Stiti cumva daca este greu si cu ce o sa ma ajute?

5 răspunsuri:
kratos
| kratos a răspuns:

Cursurile cisco nu sunt grele! Ai mai multe nivele de dificultate si poti sa-ti alegi tu care nivel doresti. Diploma te va ajuta mult la CV.
Seara buna!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ceea ce o sa te ajute mult nu este diploma ce o primesti la sfarsitul cursului, ci eventalul certificat pe care il primesti atunci cand iei examenul.

| annddrei a răspuns:

Sunt piatra de temelie pentru cei care vor sa aiba o cariera in retelistica. Eu le-as recomanda chiar si in dauna facultatilor care nu te invata nimic practic. Daca o sa ti sa para grele inseamna ca o sa te ajute. Eu am urmat cursurile la Academia Credis si am fost pe deplin multumit. Urmaresc site-ul lor si am vazut ca in octombrie au o promotie de doua cursuri la un pre t de unu, daca nu ma insel. Deci poti face toate cele patru CCNA-urile la pret de doua. Merita incercat http://cisco.credis.ro

| annddrei a răspuns:

O sa fi specialist in retelistica si o sa ai un job foarte bun. Daca sunt grele inseamna ca mai putini oameni o sa le faca, deci concurenta mai mica pe un job bun. Ca idee in schimb iti spun ca in 2008 in Romania era estimat un deficit de 10. 000 de specialisti in telecomunicatii...cu alte cuvinte o sa te ajute mult. Iti recomand sa faci cursurile la Academia Credis, eu le-am afacut acolo si am fost foarte multumit. Au acum in octombrie o promotie foarte tare (doua cursuri la pret de unul parca), deci faci toate patru CCNA-urile la pret de doua. Arunca o privire http://cisco.credis.ro