| WayhaughtK a întrebat:

Vreau sa vad pe tv ce fac pe telefon. Dar telefonul meu nu este compatibil cu Miracast sau Mirroring.
Ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
| SonicAndrei a răspuns:

Poți folosi Google Chromecast. Este un mic dispozitiv pe care îl introduci în televizor, în mufa HDMI. Mai trebuie să ai un router wireless în casă la care să conectezi telefonul şi Chromecats-ul. Mai trebuie să instalezi pe telefon aplicația Google Home şi eşti gata!
https://www.emag.ro/......DK7WSYBBM/

Informație:
1) Chromecats-ul nu-i va da televizorului exact ce se vede pe ecranul telefonului. El va prelua imaginea de pe internet, din sursa originală. Aici mă poți întreba pe mine sau pe Google cum procedează dispozitivul şi care sunt avantajele şi limitările lui (dacă te interesează).
2) Orice dispozitiv din casă poate folosi Chromecast. Pe PC, de exemplu, trebuie doar să ai ultima versiune de Google Chrome. Din 2 clicuri ai pus pe televizor orice videoclip de pe YouTube (sau alte imagini).