| AdySkZZ a întrebat:

Vreau sa vand un xbox 360 ca sa imi achizitionez un ps4 si problema este ca nu stiu cu ce pret sa il vand.
Are o consola, Gta V, Assasins Creed IV Black Flag, Naruto Shippuden Ultimate Ninja Storm III, Fable big grin... Il am de aproape 2 ani si merge perfect happy
Are si toate cablurile!

Răspuns Câştigător
| 1Me9 a răspuns:

Pai, eu am dat acum 4-5 ani vreo 1600 ron pe xbox ul meu... si merge super misto si acum, sincer pe al meu, dupa 4 ani de utilizare, l-as da incepand cu 800 la maxim 1000 ron.
Avand in vedere ca tu il dai dupa 2 ani de utilizare, mergand perfect, zic sa ceri aproximativ cat e pretul actual al unui xbox 360 de acum ( de astazi ) avand in vedere si ce spatiu mai ai, gen sunt xbox-uri la 10 gb si altele la 250 gb ( eu aveam de 250 gb ), daca e de 10, scazi din cat costa acum un xbox 360 cu 10 gb vreo 300 ron, si pretul asa sa fie ( avand in vedere si cei 2 ani de utilizare ) ..deci cu maxim 200-300 ron in minus fata de pretul precedent sa fie...
Avand in vedere ca dai si GTA V (daca e utilizat vine vreo : 90 lei), Assasins Creed IV Black Flag (110-120 lei), Naruto Shippuden Ultimate Ninja Storm (undeva la 35 lei-50maxim), Fable ( tot cam 40-50 lei)...

Sooo, pretul ar fi asa: Xbox-ul vine sa zicem 500 ron ( zic sa nu il lasi cu mult sub, e perfect daca iei 500 ron pe el ) + 90 ron + 110 ron + 40 ron + 40 ron=780 ron.
Pretul va fi cam pe aici, depinde de cati gb are consola, de cat vrei sa ceri pentru GTA V (poti cere pana in 120 ron, dar exagerezi) pretul tot undeva pe acolo se va invartii, maxim 850 iei pe toate alea.

| AdySkZZ explică (pentru 1Me9):

500 GB
Mai sunt peste 420 liberi happy

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

7-800 ron pe scurt pentru tot pachetul. Nu intereseaza pe nimeni de cand il ai(nu imi argumenta mie asta, eu iti zic la vanzare ca asta e adevarul) cu exceptia celor FAT, si la tine nu cred ca este cazul.