| mrxmihaix a întrebat:

Vreau si eu niste pareri concrete despre S4 i9506
cat tine bateriaa??? ca are procesorul mai mare ca la i9505
Are lagg???
http://telefonultau.eu/......-Grey.html

Funda!

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Lag nu are deoarece e cu cel mult 10-15% sub galaxy s5 deci iti dai seama ca e foarte performant.
Procesorul e peste ce ofera i9505. Bateria tine tot cam cat la i9505, deoarece procesorul din i9506 este mai performant, dar consuma si mai putin, ajungand undeva la consumul lui i9505. Telefonul e foarte ok. Daca nu vrei galaxy s4, mai ai o varianta de la LG, la fel de performanta, la care bateria tine ceva mai binicel: LG g2. http://telefonultau.eu/......Black.html (numai ca nu are slot card si 16gb nu prea ajung. fie iei g2 cu 32 gb, fie s4 i9506)

| StefanPetru a răspuns:

La telefone procesorul nu consuma mult consuma ecranul.
Daca stai cu luminozitatea ecranul la maxim in 3 ore de jocuri se duce toata bateria. Daca esti undeva in interior cel mai bine este sa ai luminozitatea undeva pe la 25%, iar daca mergi pe strada sau cu masina undeva pe la 50%, dar cel mai bine este sa o fixezi la 30-40% si sa ii dai schimbare automata, astfel indiferent de mediu ea ramane la 30-40%. Iar bateria te va tine cam 5 ore de jucat intens.
SI nu nu are lag