| AsghaN15 a întrebat:

Vreau si eu sa-mi schimb procesorul .pentru ca cel pe care il am acum ma cam trage in jos dar nu stiu daca procesorul pe care vreau sa il cumpar se potriveste sau daca placa mea de baza il suporta aveti aici datele despre pc http://www.picz.ro/index.php?id=250f9247836a3f46ddddb8ef d21e33d5

si procesorul cu care as vrea sa-l schimb http://www.emag.ro/procesoare/procesor-intel-174-celeron -174-dual-core-e3400-26-ghz-socket-775-box--pBX80571E340 0#Ancora_Opinia daca aveti alte sugestii cu pretul pana in 200 de lei ...astept raspuns

5 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Păi depinde de soket-ul procesorului şi dacă e suportat de placa de bază.Eu nu am putut vedea poza din link, dar nu poza contează ci numele plăcii de bază şi tipul.Din câte ştiu la Intel-uri soket-ul e pe 747, cele mai des întâlnite.Succes şi grijă foarte mare la schimbarea procesorului să nu îi mierleşti vreun contact sau să nu îl pui aiurea în socketşi îţi recomand echipament antistatic, mănuşi sau brăţară antistatică, asta că să te asiguri ca nu îl prăjeşti de la vreo descărcare electrostatică. Succes

| AsghaN15 explică (pentru DeyCj):

Dar cum ma uit ce fel de socket are ...stiind ca procesoru e un amd e-300 apu with radeon hd 1.3 ghz?

| AsghaN15 explică:

Si in plus e si laptop

| IulianP a răspuns (pentru AsghaN15):

Nu poti pune un CPU de desktop pe un laptop.
Nici nu stiu daca gasesti CPU-uri noi sa le cumperi; doar daca gasesti SH vreun CPU pentru laptop-ul tau.
Ce model este exact?

| AsghaN15 explică (pentru IulianP):

Toshiba satellite C660D