| skydriver a întrebat:

Vreau si eu sa ridic un site pe net si nu stiu exact cum se face! Ma puteti ajuta? Vreau sa-mi cumpar domeniu pe. ro, vreau sa stiu care e treaba cu hostul! Va rog mult!

2 răspunsuri:
| ExpertHost a răspuns:

Pai ce anume vrei sa stii? Sunt prea mult de spus pe tema asta pentru a putea fi acoperite intr-un raspuns scurt si la obiect. In cateva cuvinte: iti cumperi domeniul, iti alegi o firma de hosting in functie de buget sau pretentii, directionezi NS-urile domeniului catre serverele hosterului, intri in FTP si uploadezi site happy Daca nu iti este sila sa scrii, lasa un mesaj privat cu ce vrei sa stii si n limita timpului disponibil am sa iti raspund la subiect.

| Ciprian Ionut a răspuns:

Pentru hosting iti recomand firme straine. Cele din Romania sunt scumpe si de multe ori nu iti ofera nici 20% din ceea ce iti ofera firmele din afara la acelasi pret. Eu am avut hosting cumparat de la ovh.it