| Cadillac a întrebat:

Vreau si eu sa stiu de ce windows vista a fost un esec total? Eu am in acest moment windows7(de la inceputu veri) si nu prea am avut probleme dar am auzit ca vista a fost un esec.De ce?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Nu se poate spune ca Vista a fost un esec ci doar ca a avut o durata de viata scurta si perioada de acordare a asistenței pentru Windows Vista s-a incheiat neasteptat de repede pe data de 13. 04 2010.versiunile au ramas in continuare executabile dar fara update si fara actualizări de securitate. In schimb windows seven contine pach-uri incorporate este mult mai rapid si acțiunile de bază sunt mai simple decât oricând.Pentru mine windows 7 merita nota 10 si a-s dorii ca cei de la Microsoft sa umble pe viitor si la securitatea sistemului!

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Am avut si eu Vista la cumpararea laptop-ului acum 3 ani si dupa 2 saptamani mi-a picat.Am fost inapoi cu el la Dep.de calc.si mi-au instalat xp.Nu am mai avut probleme de atunci.Nu stiu cat de bun este 7, ptr.ca nu am avut instalat dar din parerile altora cred ca e bun.

| mihainicula a răspuns:

Daca nu vrei probleme fugi de windows vista e cel mai levvvvvvvvvvviiiiiiiiiiiiiiiiiiii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@neluL rolling on the floor sa-ti explic...De ex: pentru windows xp perioada de acordare a asistentei s-a incheiat DAR continua update-urile de securitate prin sp3, la vista ai lasat sa se inteleaga ca oricine instaleaza vista va fi vulnerabil oricarui hacker care stie sa scrie (xoxoxo) pe tastatura.hee hee nu e asa, doar pentru cei care nu au un vista cu service pack preinstalat, perioada de acordare a update-urilor s-a incheiat, restul continua cu sp1, sp2
In fine, primul pas s-a facut cu win 2000, de atunci a fost doar un moft al userilor care se incurcau in vista cand era vorba de navigare sau depanare soft.Acum Microsoft le-a dat userilor snobi exact ceea ce au vrut, o interfata grafica avansata cu optiuni de navigare gen: mura in gura.
Cand a aparut windows vista am crezut ca va fi o revelatie, taburi noi, un nou mod de operare total avansat, care va duce cocalarii inapoi la casetofoanele lor cu manele. Dar nu a fost asa, a aparut o interfata grafica ce imi amintea tot timpul de plantele de la neon.