| Radeas1 a întrebat:

Vreau un firewall care consuma putin (pentru 1 GB ram) si procesor 2.50. Adica stiu ca merg cam toate, dar as vrea unul care sa nu consume mult, si dupa ce am citit, m-as indrepta spre sygate sau spre outpost firewall. Ce ziceti? Zonealarm consuma mult pentru sistemul meu?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Il gasesti pe site-ul oficial comodo, aici: http://www.comodo.com/home/internet-security/firewall.php
Nu mai retin exact, l-am folosit in urma cu 3 ani.

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Eu am avut o experienta neplacuta cu ZoneAlarm, mie mi-a mers bine Comodo Firewall.

| Radeas1 explică (pentru Ioandelasal):

Si...Ultima Versiune de Comodo Firewall? Sau macar sunt pe aproape? Am auzit de comodo ca e cam agasant cu bannere-le, e adevarat?

| Radeas1 explică (pentru Ioandelasal):

Totusi, s-ar putea misca greoi comodo pe calculatorul meu?>

| Ioandelasal a răspuns (pentru Radeas1):

N-am de unde sti, sunt jurist nu specialist in calculatoare.
Eu l-am avut instalat pe un laptop, cu 2 GB RAM si procesor de 1, 7 GHz si n-am avut probleme.
Daca l-ai instalat si nu-ti convine il poti dezinstala.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Radeas1):

Il gasesti pe site-ul oficial comodo, aici: http://www.comodo.com/home/internet-security/firewall.php
Nu mai retin exact, l-am folosit in urma cu 3 ani.

| florin1979 a răspuns:

Zonealarm e ok. instaleaza avast free antivirus si alaturi zone alarm, ca sa ai protectie si pe net (de asta-i firewall-ul).

| valentingb a răspuns:

Instaleaza BitDefender sau Kaspersky, Internet Security, primele cele mai bune sisteme din lume, si vei avea si firewall, sau protectie in timp real a datelor si traficului.