| Reek54 a întrebat:

Vreun expert in camere de supraveghere?

6 răspunsuri:
| 4ndr33y a răspuns:

Nu sunt expert dar am ceva experienta...

| Reek54 explică (pentru 4ndr33y):

Ok, am nevoie de 4 camere in total pentru exterior care sa filmeze si noaptea, vreau sa le fac conexiune la pc, iar distanta dintre pc si locul unde vreau sa le pun este de aproximativ 300 de metri, deci as avea nevoie de un cablu bunicel, astept recomandarile tale.

| 4ndr33y a răspuns (pentru Reek54):

Esti sigur ca vrei sa le conectezi la un PC? Un DVR ar fi mult mai indicat, ofera facilitati superioare de la calitatea imaginii, functii, spatiu dedicat pe hard distul intern etc. In 300m pot aparea fel si fel de probleme ca de ex interferente pe cablu cu un DVR scapi de toata chinuiala cu cablurile si poti sa vizionezi camerele prin internet, acum depinde daca ai net la locatia respectiva.
Ar mai fi o problema, cum faci conexiunea la PC la 300m? Cu placa de captura ca altfel de conexiune, nu are cum sa duca, eventual wireless dar e mai scump decat sistemul DVR

| Reek54 explică (pentru 4ndr33y):

Da, sunt sigur ca vreau sa le conectez la PC, la placa de captura m-am gandit si eu.

| 4ndr33y a răspuns (pentru Reek54):

Sincer, la o asemnea distanta nu stiu ce sa-ti zic... intr-adevar trebuie sa intrebi pe cineva calificat decat sa-ti recomant tampenii laughing

| Reek54 explică (pentru 4ndr33y):

Ok, cand ai timp poate te documentezi mai mult si revii cu raspunsuri.