| musta a întrebat:

Watii si voltii de la o tigara electronica, influenteaza taria nicotinei inhalate? Adica un lichid de 20 mg nicotina se simte mai tare la 15 w si 5v decat s-ar simti la 8w si 3.6v?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Voltajul nu influenteaza cu nimic taria nicotinei. Ea depinde de concentratia nicotinei in lichid si de cantitatea de caldura data de rezistenta.

2 răspunsuri:
| KNST a răspuns:

Tigara electronica este o minciuna gigantica!
Sunt fumator (Lucky Strike regular) si prin natura meseriei am ocazia sa discut cu tot felul de oameni, de toate felurile si meseriile.
Musta, exista doua mari feluri de oameni: fumatori sau nefumatori.
Sunt oameni care renunta la fumat, sunt oameni care cred ca tigarile electronice ii fac nefumatori.
Este clar: esti fumator, sau nu. Atata timp cat inhalezi nicotina... ESTI FUMATOR, indiferent cum o faci.
Tine minte asta: a refuza sa accepti realitatea, este ca si cum ai ucide pe toti cei din jur, declarand la sfarsit ca ai facut-o pentru pacea mondiala.

| musta explică (pentru KNST):

Vapez nu pentru a ma lasa de fumat, ci doar pentru ca nu mai vreau sa miros ca o scrumiera