| anonim_4396 a întrebat:

Web developer ce liceu tre absolvit sau daca mai știți o meserie in care folosești PC si nu ai nevoie de profilul mate info lăsați un mesaj mai jos.
Ms mult

Răspuns Câştigător
| cristimihailov a răspuns:

Salut,

Daca vrei sa devii web developer, va trebui sa lucrezi cu concepte matematice, algoritmi, sa intelegi diverse chestii pe baza de matematica.

E adevarat am vazut si preoti care lucrau fara probleme in programare, dar personal te-as sfatui sa o iei pe partea care nu iti place, matematica-informatica.

Web designer... este din ce in ce mai aiurea aceasta relatie. Deoarece web designer tot lucreaza cu programarea un pic.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cine te a pacalit ca la web development nu ai nevoie de mate-info.

Drumul cel bun spre o cariera in IT este liceu cu profil mate info unde ti se pun bazele in programare si matematica si apoi o facultate de profil unde aprofundezi si apuci niste directii mai concrete

| StefanKogut a răspuns:

Cred ca te referi la web designer nu web developer. Partea de design tine mai mult de artele vizuale decat de informatica, dar pana la un punct, cand implementarea designului inseamna info si mate, chiar uneori mai multa decat development-ul, deci... invata matematica, nu e chiar atat de grea.

| EmanuelEmy7 a răspuns:

Consultant vanzari, si trebuie sa termini un colegiu de matematica!