| Illuminati2016 a întrebat:

Western digital Blue 1TB sau Seagate FireCuda 1TB + 8GB NAND memorie flash, pretul este cam la fel (200ron) wd 2 ani garantie(nou), seagate 5 ani garantie, resigilat

Răspuns Câştigător
| Skarr a răspuns:

Am cautat si vad ca seagate firecuda este sshd. SSHD urile sunt mai rapide ca hdd urile. Normal nu e un SSD dar daca vrei sa mearga mai rapid decat un HDD care e destul de incet. La acelasi pret si are 5 ani garantie. Eu as merge pe Seagate FireCuda. Sincer as merge pe SSHD si daca ar fi mai scump cu 50 sau 100 lei, desigur daca nu are probleme fiind resigilat. Mai de mult m-am gandit sa imi iau doar hdd ( tot Western Digital blue) fara ssd si. Sa zicem ca am regretat un pic.

| Illuminati2016 explică (pentru Skarr):

Daca e sa cada in 5 ani o sa fie inlocuit ca si Connor din Detroit Become Human, de fiecare data cand moare, bineinteles, isi pierde putin din memorie de fiecare data cand moare laughing

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

5 ani garanție? ia-l fără emoții!

| Illuminati2016 explică (pentru sierra1):

E de la Vexio, dar nu stiu cum e cu grantia ca la eMAG imi dadea in cont garantie electronica