| MuCelMic a întrebat:

Win 10 permite instalarea completa Nero 6?!? Ca pe Win 7 nu merge...
Si o alta intrebare: as putea instala Nero 6 pe un Stick USB si sa-l pot folosi pe Win 10? Este posibil asa ceva?

Răspuns Câştigător
| Romaniamafia a răspuns:

Poftim
https://postimg.org/gallery/1c000fxo2/

7 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Cine ti-a zis tie ca nu merge nero 6 pe windows 7?
Merge pe toate.
Nu inteleg la ce folosesti o versiune asa veche.
Ai mai jos si varianta compatibility mode, alegi de windows vrei.
La faza cu usb, daca il faci pe 8 si apoi vrei pe 10, e posibil sa dea unele erori, nu corespund registri!

| MuCelMic explică (pentru ROB3RT89):

Eu! ca ca sunt pe win 7 si nu-mi permite sa instalez o versiune atat de veche. folosesc versiuni atat de vechi pentru ca sunt cele mai bune!

| dannyel86 a răspuns:

Incearca Compatibility Mode din Windows, pentru lansarea unor softuri mai vechi care sa devina functionale pe sisteme de operare mai noi.
https://www.laptopmag.com/articles/set-compatibility-mode-windows-10

| Romaniamafia a răspuns:

Instaleaza burnaware e mai bun si mai simplu

| MuCelMic explică (pentru Romaniamafia):

Ideea este ca vreau sa fac un cd cu track-uri folosind nero 6, dar eu am win 7 si nero 6 nu merge pe el. dar as putea avea acces la un alt pc cu win 10... burnaware am deja dar nu stiu cum sa fac cd cu trackuri din el...