| MiHai3122 a întrebat:

Windows 10 e gratis? Mai ai nevoie de licenta aia? Cineva imi tot spune ca l-a luat gratis fara licenta, gen fara sa-i arate in colt ca trebuie activat sau alte chestii, si nu mai inteleg

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Windows e un program licențiat - cu alte cuvinte pentru a-l utiliza legal, trebuie să cumperi licența. Acel cineva a făcut in mod sigur niște "giumbușlucuri" pentru a face ce ne-ai povestit

-- sărbători frumoase --

| doctorandus a răspuns:

Da, eu am avut licenta de Windows 8 pe PC (gata cumparata odata cu PC-ul). Am facut upgrade gratuit la Windows 10 din Windows 8.1 si astfel am activat permanent Windows 10 pe acest PC.

Acum pot sa-l reinstalez de la zero si Microsoft imi recunoaste PC-ul.

| Wr3nch a răspuns:

Nu ai nevoie de lienta ca sa il folosesti dar iti apare simbolul cu activare in colt. Acel ''cineva'' il are instalat de pe net, si modificat sa mearga fara.

| BobocelMihai a răspuns:

Intra la setari la sistem si daca iti cere activare activeazal folosind MICROSOFT TOOLKIT