| FanGaming98 a întrebat:

Windows 11 este deja în variantă finală? Va veni drept update pentru cei cu Windows 10 sau trebuie instalat precum celelalte versiuni? Se poate instala deja oficial?

5 răspunsuri:
| ionutx02 a răspuns:

Windows 11 nu este in varianta finala. Inca nu se stie cum vom primi versiunea oficiala si inca nu poti sa instalezi noua versiune. Cei care au prezentat Windows 11 au versiunea "leaked."

| Frank51 a răspuns:

Windows 11 încă nici nu este lansat.

| NLS a răspuns:

Microsoft au programat peste vreo saptamana (sau cam asa) un eveniment special in care vor vorbi despre "noua versiune de Windows'.

Abia atunci vom afla detalii corecte, interesante.

Nu se stie sigur daca vor vorbi despre Sun Valley (21H2) sau despre 11, desi toata lumea banuieste ca despre 11.

Am auzit si zvonuri ca nu va fi lansat anul acesta, iar YouTube - ul colcaie de clipuri false si designuri de tip "concept" (ma refer la cele aparute in ultimele 2-3 saptamani, nu la cele vechi).

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Fisierul cu link-ul a fost disponibil pana ieri. Am incercat sa-l downloadez dar nu mi-a mers blestematul de Chrome. Nu m-am gandit sa incerc pe Mozilla sau DEV. Oricum in descriere scria ca este tot Windows 10 dar dar cu niste schimbari neesentiale, de aspect. Va fi un anunt pe 24 iunie. Sa vedem atunci!

| VideotutorialePC a răspuns:

Aici ai un video cu noul windows 11 https://youtu.be/Gihdi6zSOCU