| XBuz a întrebat:

Windows 7 pe x32 sau x64?
Am:-Intel Core 2 Quad Q9300
-4GB Ram.
Vreau mai mult pentru jocuri.

Răspuns Câştigător
| andtim a răspuns:

Si in x32 iti vede toti ramiiwinking totusi baga x64 pentru ca iti vor merge programele ceva mai bine. exista o gramada de programe care au si versiuni in 64biti ceea ce e foarte ok. si in plus daca vei instala masini virtuale spre exemplu nu vei avea absolut nicio problema! totusi ai grija sa gasesti driverele la placile video, audio, lan si in 64biti ca sa nu fie problemewinking bafta

2 răspunsuri:
| Bogdanux a răspuns:

Clar x64, iti va vedea tot RAM-ul.

| Dragoselgwns a răspuns:

Diferenta dintre x32 si x64 este ca pe x64 iti citeste rami peste 3.5gb nu cred ca te-ar deranja daca ti-ar citi doar 3.5gb ram pe x64 unele jocuri vechi fac figuri big grin funda big grin?