| cornelmarius a întrebat:

Windows 7 sau windows 8? Voua care vi se pare mai super si de ce?

12 răspunsuri:
| AntiHero a răspuns:

Eu cred ca Windows 7 e mai bun pentru ca e pentru gameing pe cand Windows 8 e mai mult pentru office happy

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru AntiHero):

Windows 8.1 e cel mai bun pentru gaming.

| RAY a răspuns:

Dupa ce am instalat multe sisteme de operare cred ca pot sa ma exprim
windows 7 porneste mai greu original
instalarea presupune drivere de multe ori
grafica apropiata de windows xp
gasesti jocuri pentru pentru windows 7 mai multe ca pe windows 8.1

windows 8.1
porneste mai rapid
instalarea drivere
e mai bun ca raspuns
dar pe un ssd n-am ce spune e o minune sa ai ssd, porneste windowsul in cateva secunde, n-am cuvinte recomand ti-l recomand cu drag merita

| OnuOnulică a răspuns:

Salut,

Eu am avut si Windows 7 si Windows 8 si iti spun din propria experienta ca Windows 7 e mult mai bun.
De ce?
E mai usor de folosit si arata mai bine din puctul meu de vedere.

Bafta!

| neutrino a răspuns:

Nu mi se pare, pur si simplu w7 este mai bun.

| Jipa95 a răspuns:

Windows 7, prin simplul fapt ca este mai usor de utilizat!

| MskDesign a răspuns:

Sunt pro si contra.
Am avut dual boot cu 7 si 8.
Windows 7 imi place pentru ca sunt obisnuit cu el, poate ca mi-a placut cand a aparut si l-am instalat imediat, renuntand la xp.
Windows 8 imi place si cu siguranta daca ar renunta la acea interfata Modern UI (fosta Metro) ar putea face mare figura.
Trebuie sa fim capabili si sa intelegem evolutia tehnologiei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai "super" nu mi se pare nici unu. mai bun sau de folos mi se pare win 7.

| LenoreVoldaren a răspuns:

Windows 8 am eu și este foarte bun pentru ce îl folosesc eu. În general e bun pentru orice. Dar la capitolul jocuri stă cam prost. Marile jocuri nu au update pentru Windows 8, prin urmare n-o să poți să-ți instalezi o groază din acestea. Windows 7 e la fel ca și 8-ul dar nu atât de bun și consumă, de asemenea, mai multe resurse. Dacă ești gamer, mai bine 7-le.

| Ciumica a răspuns:

Daca esti "gamer ", este mai bun Windows 7, deoarece majoritatea jocurilor functioneaza pe acest Windows. Windows 8 este bun pentru prelucrarea datelor etc.

| CreiziWiga a răspuns:

Dupa parerea mea windows 8 pentru ca poti sa il folosesti si la gaming si office si poate veni in varianta touch-screen. Eu am windows 8 si nu am avut nici o problema cu sistemul de operare.

| DanielfRO a răspuns:

Eu unul recomand să rămâi la windows 7.
Spun asta fiindcă, chiar dacă credeţi că este mai vechi şi că i s-a dus vremea, nu este aşa, are multe aplicaţii optimizate.
Windows 8, deşii multi zic că este mult mai bun nu este aşa.
Windows-ul 8 este mai mult pentru navigat, lucrat, nu în mare parte pentru jocuri, dacă asta vrei să faci.
Deci, rămân la ideea de windows 7.