| CinevaNou a întrebat:

Windows 8 merge doar pe windows?

Răspuns Câştigător
| Danzell a răspuns:

Mi-ai dat BSOD cu intrebarea asta.

13 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Adică sa îl descarci din Windows.Nope.Este Windows 8.1 build 9600 RTM aici:
http://technet.microsoft.com/en-us/evalcenter/hh699156
Trebuie să îţi faci cont pe Micriosoft. Oricum vei avea nevoie de el la instalarea Windows 8.1, deci nu te muşcă.
Avantjele copiei de evaluare.Este legală 100%, se poate folosii legal cu ream un an, ca implicit te lasa să evaluezi Wingozu fde data asta 3 luni.
dezavantaje.Greu de lucrat cu el pe un desktop. Daca ai un Pc all in one e super Ok.
O să îmi dai dreptate când îl vei folosii.Nu are ce căuta în producţie si la office, dar daca eşti un om de afaceri şi ao tabletă merita cei 550 Ron pe licenţă, ca are chestii foarte bune dedicată busness-ului.
Detalii la mine pe site, la tehnologie/Windows 8.
Acolo ai tot ceea ce trebuie să ştii despre Windows 8, la care se adaugă a nu folosii soft furat.TPM veghează pentru tine.De data asta e pe bune nu ca la Xp sau 7.
Succes cu struţo-cămila

| DeyCj a răspuns (pentru DeyCj):

PS
site-ul este la profilul meu

| PedoBarbie a răspuns:

Nu prea are sens. Şi răspunsul e da. Windows merge doar pe computere Windows.

| MskDesign a răspuns:

Daca ne dai configuratia sistemului tau iti vom spune daca va merge windows 8 sau nu! Scrie dxdiag in search si iti va da o lista.In lista aceea va scie ce piese ai in computer.

| LTAA a răspuns:

?

| Danzell a răspuns:

BSOD vine de la Blue Screen Of Death. e o prescurtare folosita atunci cand windows xp iti da o eroare critica, si iti apare acel ecran albastru cu text in el

| Danzell a răspuns:

laughing cand am zis bsod am zis-o ca figura de stil, la adresa intrebarii. daca vrei, mind-fucked, ca tot ziceai de bdsm

| pbsolver a răspuns:

Merge si pe linux cu wine, merge si pe Apple osx cu bootcamp

| Yamaha123 a răspuns:

Windows 8 merge pe calculatoare mai putin performante daca la asta te-ai referit laughing

| DeyCj a răspuns (pentru Yamaha123):

Greşit.Nu „merge".De ce simplu.Chiar dacă Micro$oft-ul are versiune pe 32 de biţi, asta nu înseamnă ca este si OK.Da esyte ok dacă ai 2 Gb ram şi un Dual core si de îi Sempron la 1200mz.Dar asta nu e hardware prea vechi.

| Yamaha123 a răspuns (pentru DeyCj):

Mai omorat cu asta :'(
Da ce-ti mai merge :v

| robertp1 a răspuns:

laughing nu te-ai exprimat correct. Tu intrebi ceva de genul daca motorul perge doar pe motor. Windows 8 merge instalat pe orice calculator cu hdd sau ssd

| Simona_Olimpia_Durus_1978 a răspuns:

Nu stiu da esti tare frumos