| P4ul a întrebat:

Windows 8 poate rula jocuri de xbox 360?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.
doar cateva 'tentative' de jocuri care au in jur de 50-100 mb, gen cut the rope, angry birds sau pac-man

| P4ul explică (pentru anonim_4396):

Forza horizon este un joc care este facut doar pentru xbox il pot rula pe windows 8?

| anonim_4396 a răspuns (pentru P4ul):

Nu. e un joc prea mare (peste 5 gb).
jocurile xbox 360 care ruleaza in wondows 8 sunt din alea mici, sub 100 mb (da, mb).

| RauL8229 a răspuns:

Conform site-ului Insideris, Microsoft plănuiește să lanseze odată cu Windows 8, un serviciu plătit care ar oferi posibilitatea de a rula jocuri de Xbox 360 pe PC-uri. Zvonurile spun că modurile online ale jocurilor vor fi însă separate de Xbox Live, întrucât cei care dispun de mouse și tastatură ar avea un avantaj față de cei care folosesc gamepad-uri. Acum cu suportul oficial pentru Kinect pe PC și cu asemenea zvonuri, plus unificarea site-urilor Games for Windows și Xbox sub un singur brand, o astfel de strategie nu ar fi atât de greu de imaginat.

Am luat asta de pe: http://thegamecast.net/......nt-page-2/