| 5yr0Kk a întrebat:

Windows 8 sau Ubuntu 13.04? de ce?

Răspuns Câştigător
| al3xander a răspuns:

Ubuntu este o distributie de linux foarte buna. nu este cum zice toata lumea numai cu o consola in care trebuie sa scrii comenzi pentru orice. acum are manager de programe (cu o gramada de programe gratuite) si o interfata grafica foarte buna. e drept ca uneori mai trebuie sa mai scrii cate o comanda pentru ceva dar pentru asta te poti folosi de internet. este mult mai puternic in fata virusilor ca sunt foarte putini si rari si foarte stabil. windows 8 este un sistem de operare instabil inca (acum se asteapta versiunea 8.1 care s-ar spune ca va fi mai bun). eu folosesc windows 7 si linux doar in calculatoare virtuale (pentru testatre) insa pentru un calculator de birou este foarte bun ubuntu.

4 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Windows 8 categoric!
De ce? Ca e mult mai buna! Nu crezi incearca-le pe amandoua! Bafta! big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Windows 8.
Pentru ca nu esti programator, de aia.

| georgeta27 a răspuns:

Ubuntu pentru ca este imun la virusi