| anonim_4396 a întrebat:

Windows phone sau android care-i mai calumea? si de ce?

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Oricare are avantaje si dezavantaje.
Cel mai mare avantaj la windows phone este ca este foarte bine optimizat. Dezavantaj mare: nu prea gasesti aplicatii pentru el.
Android-ul este usor sa il faci pe placul tau, ai foarte multe aplicatii, insa nu e foarte bine optimizat

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Doar ca sistem de operare e Windows Phone. Popularitatea e mai mare pentru Android din cauza numarului mult mai mare de aplicatii(nu ca ar fi ceva de capul fiecareia).
De curiozitate, cauta pe YouTube clipuri Windows Phone vs. Android. Vei vedea ca WP straluceste de fiecare data in comparatie.

| 1223456668986 a răspuns:

Ce nu sti