| FaraNumePls a întrebat:

Windows phone sau Android? Dau funda pentru cel mai detaliat răspuns. PS: eu am Microsoft Lumia 650. Și sunt f mulțumit.

Răspuns Câştigător
| crysstian a răspuns:

Eu unul optez pentru Android, deoarece am avut si Android si windows phone si mi se pare cam saracacios in aplicatii wp fata de Android. De miscat, se misca super bine un telefon cu windows...dar la capitolul aplicatii e jos. In prezent cea mai bine populata cu aplicatii, platforma este Android.ul, apoi ios si probabil wp dupa. In prezen eu folosesc un telefon cu wp, deoarece am reusit performanta de a sparge doua telefoane cu Android in decursul a 2 luni...sunt multumit de cum se misca wp, dar mi-e dor de aplicatiile din Android. Asadar amandoua platformele se misca bine, wp nefiind chiar asa de pretentios ca Android.ul, miscandu.se fluent si cu dotari mai slabe. Acum este treaba si de gusturile tale, eu personal m.as intoarce inapoi pe Android, insa am avut acest telefon care statea degeaba prin casa.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Android,in mod clar. Poate esti multumit de ce ai pentru ca nu ai incercat si ceva cu Android.

| FaraNumePls explică (pentru darrio2007):

Am avut și Android dar am vrut sa incerc ceva nou și mie mi se pare că windows-ul este pe gustul meu.

| darrio2007 a răspuns (pentru FaraNumePls):

Ai dreptate. Fiecare cu ce ii place. Eu merg pe Android. Am avut si Windows Phone.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Windows Phone e, din pacate, practic mort. Microsoft idioti la marketing, nu ca ar avea ceva sistemul de operare sau telefoanele. Cam aceeasi poveste ca in cazul Zune. Au facut niste produse misto dar efectiv nu au fost in stare sa le vinda.

| Pool77 a răspuns:

Gusturile nu se discuta, mie nu mi-a placut Windows Phone si nici acum nu-mi place, eu sunt mai mult adept al Androidului.
Degeaba am sa-ti explic de ce e mai bun Androidul caci banuiesc ca nu te intereseaza cat timp esti multumit de 650.

| Florinelx a răspuns:

Pai... În primul rând, eu cred că Android-ul este mai bun pentru jocuri, dar și pentru altceva precum : afaceri, internet, etc. Dar la acest sistem, se mișcă mult mai bine, și mai repede decât Windows phone. Deci... În concluzie, despre Windows phone nu prea am ce sa îți zic deoarece nu este lăudat de către niciun utilizator, și din propria experiență nu este bun. Adică, nu se compara cu un Android! Sper că te-am ajutat. Funda? Mersi!

| Nikku21 a răspuns:

Eu consider ca e mai bun Android-ul deoarece este mult mai optimizat dar si foarte rapid in plus gaseti mai multe aplicatii si jocuri decat pe windows. Si mai sunt si multe alte functii depinde de telefon