| tribalwars a întrebat:

Wlan nokia E66 cunoscut

Buna ziua. Am un Nokia E66 slide, am incercat sa intru pe o retea Wlan unde mi se cerea parola, am pus parola si de atunci imi spune ca este retea cunoscuta. Atunci cand gaseste acea retea de wlan nu scrie "retele wlan gasite", ci "xyz" gasit. Vreau sa dezactivez asta si sa fac acea retea wlan necunoscuta. Cum pot face acest lucru? Va multumesc si astept un raspuns din partea dumneavoastra.

2 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Practic tu ce vrei sa vezi? Sa vezi toate retelele ce le gaseste? Telefonul face asta pentru a-ti usura munca, adica te scuteste de cautarea altor retele si incearca sa se conecteze la o reatea deja cunoscuta.Sa schimbi asta nu prea are sens dar daca vrei asta schimba din setari - connection - wiress LAN - internet conectivity test. Pune acolo ask every time, asa ceva ar trebui sa iti apara si asa te va intreba de fiecare data ce vrei sa faci nu va lua ca stiuta reteaua respectiva. Daca vrei sa vezi retelele gasite instaleaza ceva program de tipul Handy Wi care ruleaza separat, ca si o aplicatie. Bafta!

| tribalwars explică:

C
f?