| anonim_4396 a întrebat:

XIAOMI REDMI 3 PRO / J5 2016 / Asus Zenfone Laser 2.
Care credeti ca merita si de ce? Am inteles ca xiaomi are probleme cu semnalul...la toate cate ceva prost...astept pareri.

10 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Redmi 3 Pro!

| anonim_4396 explică (pentru CPAElites):

De ce? Motiveaza.

| SilviaDulcik a răspuns:

Eu iti recomand Mi4C, in cazul in care nu ai nevoie de mai mult de 9.5GB memorie interna. Il am de 3 luni si are cel mai bun raport calitate/pret: http://www.cel.ro/......yo2PT0o-l/

| anonim_4396 explică (pentru SilviaDulcik):

Mai multe detailii? L-ai test pe net, cat de bine ai semnal pe el?

| SilviaDulcik a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu am problema la semnal, probabil ce ai citit pe internet despre Xiaomi se refera doar la telefoanele ce vin cu ROM pentru ei, pentru chinezi. Acesta de la cel.ro vine cu ROM Global care este stabil si nu are pic de problema. Am cartela de la Telekom si nu am avut probleme cu semnalul, din prima zi am prins 4G fara sa fac vreo setare suplimentara.

| anonim_4396 explică (pentru SilviaDulcik):

Cum iti merge pe 4g? L-ai folosit si intr-o masina ceva? Ca am inteles ca acolo nu merge.

| SilviaDulcik a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu esti serios acum? Ce e masina aia, cusca lui Faraday? Mai bine ma intrebai daca undeva pe camp sau in beci prind semnal.
Ai incredere, nu am motiv sa mint.

| anonim_4396 explică (pentru SilviaDulcik):

Iti apar reclame, se deschid chestii?

| SilviaDulcik a răspuns (pentru anonim_4396):

Buna intrebare. Da, recunosc ca asa ceva are, din cand in cand, o data la 2-3 saptamani se deschide o fereastra cu Virtual Sim, dar nu e problema ca o inchizi si te lasa in pace. Cand vine vorba de aplicatii preinstalate, vine doar cu 3 aplicatii de care ai sau nu nevoie: Play Store, Play Music si Google Search. Altfel de bloatware sau junkware nu am vazut. Ciudat este ca la toate aplicatiile preinstalate Xiaomi cere permisiune la internet (poate si altele). Acest lucru nu l-am inteles dar pana acum nu am patit nimic in legatura cu nicio informatie personala. Am instalat Facebook, Twitter, Instagram, Skype, OLX, YahooMail si alte aplicatii in care trebuie sa introduci un cont si nu am depistat nicio tentativa de furt sau de spionaj.

| dariadiamandis02 a răspuns:

J5 2016, are un coleg si e super bun, daca nu ma insel e singurul telefon care are si blitz pe fata.Are camera buna, pretul nu e nici foarte mare si nici nu se blocheaza.