| anonim_4396 a întrebat:

Zic acum funda si vot (ca sa raspundeti ca oricum va dau)deci:
Am telefonul Nokia X3 Touch and Type si am mai avut un telefon inainte Samsung Star(aici nu conteaza modelul) si am cartela de la Vodafone, am o extraoptiune cu net. Pe telefonul Samsug imi mergea iar la Nokia imi zice sa ma abonez intai la pachetele de date cu toate ca in extraoptiune am cu net.
Ce setari trebuie?(scuze daca am greseli dar ma grabesc)

6 răspunsuri:
| winter a răspuns:

Setari automate
uite un link in care va trebui sa iti scrii nr de telefon http://www.orange.ro/setari-telefoane/index.html?language=ro este un serviciu gratis iar cand vei ajunge in setari apesi pe automat nu manual

| CautNume a răspuns:

La Samsung am bagat extraoptiunea aia si nu a mai trebuit sa fac ceva...trebuie sa fie o setare o gasesc eu

| CautNume a răspuns:

Shine o sa intru pe sit

| CautNume a răspuns:

Vreau sa-ti dau funda dar nu-mi aparelaughing

| Shine_2176 a răspuns:

Salut Grim.

Pe telefoanele Nokia, de obicei este cel mai usor de configurat Internetul Mobil. Suna la relatii cu clientii, si spune-le sa iti trimita Setarile de la Internet printr-un SMS, sau intra pe www.Vodafone.ro ( creeaza-ti un cont daca nu ai ) si intra la servicii, setari internet. Alegi modelul telefonului, si iti va da setarile manual. Dar iti recomand, sa suni la relatii cu clientii! Succes :)

- Shine

| 5catei a răspuns:

Pai chiar daca ai cartela tot trebuie sa te abonezi cu telefonul cel nou.nu conteaza ca ai net pe cartela trebuie sa fi si abonat. funda?big grin