| GulDan a întrebat:

Ziceti-mi si mie de la ideiile principale care trebuie sa le stiu despre pc...,software,hardware,depanare, ...pana la unele mai vaste si mai complicate. vreau sa ma perfectionez in categoria it.

8 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Ideea principala e sa inveti de unul singur. Ai calculator, ai net, te descurci.

| shannygelu a răspuns:

Ce bine ar fi sa intrebam si sa capatam experienta in it... nu exista asa ceva sau crezi ca anii de experienta se pot invata ca o poveste? in timp inveti dand cu capul de diverse probleme rezolvandu le cautand solutii asa capeti experienta in it

| GulDan explică (pentru shannygelu):

Ce chestie ca tocmai asta s-a intamplat ieri dupa ce am reinstalat windowsu nu imi mergea netu si am incercat mai multe solutii si mi-am dat seama ca trebuie sa reinstalez placa de sunet sau retea am reinstalat alta si gata.:d

| pbsolver a răspuns:

Daca nu stii engleza vei ajunge la un punct unde cunostintele iti vor fi limitate

| Skylimit a răspuns:

Depinde...daca tu nu stii nici sa deschizi calculatorul sau sti numai sa instalezi programe gen skype, yahoo sau sa navigezi pe internet trebuie sa o luam de la capat ...defapt fii mai precis.

| GulDan explică (pentru Skylimit):

Stiu sa zicem de la reinstalarea windowsului si crearea unui site unele dintre cele mai grele parti care le stiu...cam deaicahappy

| 8Mile a răspuns (pentru GulDan):

Nu tocmai daca stii putina engleza un windows xp poate fi instalat foarte usor spre deosebire de 7.8

| 8Mile a răspuns:

In primul rand sa ai instalat un antivirus bun care nu mananca multe resurse *(recomandat avast), un alt lucru ar fi sa nu intri pe site-uri pirat sa descarci fel si fel de programe cu virusi, sa ai instalat un windows bun nu conteaza xp, vista, 7. Tine minte nu toate softurile sunt free trebuie licente care sa le cumperi.In legatura cu tot ce tine de hardware pai in domeniul asta trebuie experinta in IT sper ca te-am ajutat succes happy