| denisuk12 a întrebat:

Ziua buna TPU happy
Am nevoie de ajutorul vostru.De cateva zile mi-am schimbat windows-ul la laptop si internetul merge doar conectat la Wireless prin cablu

Si as vrea sa ma ajutati, sa-mi spuneti cum sa fac sa mearga fara cablu happy.
Nu stiu daca m-am exprimat corect, dar sper sa intelegeti happy
Dau fundita
Multumesc :*!

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce inseamna conectat la wireless prin cablu?

ori e cablu ori e wireless?

vrei sa fie wireless asigura te ca ai instalat driverul pentru placa wireless

| charleslouboutin a răspuns:

Nu stiu ce inseamna asta wireless prin cablu, probabil te referi la router. Probabil trebuie modificate setarile sau dat un restart la router.

| charleslouboutin a răspuns:

Ala nu se numeste wireless, se numeste ROUTER, si ce vrei tu sa zici acolo e adresa routerului nici vorba de ip-ul lui!

| alecs89 a răspuns:

Nu stiu cum vine asta conectat la wireless prin cablu. Sa inteleg ca acum esti conectat prin cablu si de fapt vrei prin wireless. Pai scoate cablul din laptop da-i sa iti caute retele conecteaza-te la o retea si gata. Daca nu merge cauta ultimile drivere pentru placa de retea.