| Anarky a întrebat:

1. De ce acte am nevoie daca vreau sa-mi iau un telefon la abonamentul Vodafone pentru prima data?
2. Care e faza cu plata in avans la abonamentul Vodafone? Adica pe langa pretul telefonului mai trebuie sa le mai dai alti bani... asta se face la orice telefon si la orice client?

Răspuns Câştigător
| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut!
Nu ma pricep la punctul 1 (acte) dar iti pot raspunde la partea cu plata!
Toata lumea crede ca este o chestie grea. Daca stai 2 minute sa o intelegi, vei ..INTELEGE ca este logic si usor de invatat!
La toti astia de telefonie si la toate telefoanele si la toti clientii se aplica aceeasi regula!
Sa zicem ca este un telefon Mid-Range : Optimus L9. Pretul fara nici un abonament, din magazin, este de 270 Euro.
Cand iti faci un abonament (24 de luni) - Ai optiunea de a-ti lua si un telefon din oferta lor, cu o reducere bazata pe marimea abonamentului (invers proportional).
Adica daca tu vorbesti PUTIN, si iti iei un Abonament de 5 Euro, o sa platesti 240Euro pentru acel telefon, doar cand il iei! Dupa aceea, platesti doar abonamentul de 5 Euro!
Daca vorbesti mult, si iti iei un abonament de.25 de Euro, o sa iti faca o reducere mai mare la telefon, si o sa il iei cu 1Euro - Platesti cand iti faci abonament nou (sau prelungire de contract) 1 euro, atunci, la inceput, si dupa aceea platesti doar abonamentul de 20 de euro!
Este valabil la orice telefon, orice client!
A..si mai poti primi reduceri pe acele puncte..care din cate stiu, le primesti pe baza facturii. De exemplu, la Orange e asa :
numărul de puncte Thank You = valoarea facturii x 20%
Adica pentru.10 Euro factura, primesti 2 Puncte Thank You
1 Punct = 0, 1Euro
De exemplu : Daca aveti 5 abonamente (toata familia) Si platiti in total 100Euro/Luna, vei primi 20 de puncte thank you = 2 euro
intr-un an, vei primi 24 de euro laughing Da, nu prea face mare diferenta.
Cam atat stiu!
Sper ca te-am putut ajuta!

| Anarky explică (pentru LeganzaMoonwalker):

Multumesc mult pentru raspuns!

| LeganzaMoonwalker a răspuns (pentru Anarky):

NPC!