| cazingo a întrebat:

1. Exista vreo metoda sa-mi sterg pozele permanent si cand ma duc la vreo agentie din asta (ati inteles voi) sa nu mai poata sa mi le recupereze, exista vreo metoda?
2. Exista un site special unde bagi un numar de telefon si iti arata toate conversatiile de pe whatsapp, instragram, mesaje, twitter etc?
Daca sterg o conversatie, de exemplu, de pe whatsapp, ramane salvata undeva si tot o poate vedea X? (a sunat foarte ciudat, dar ati inteles voi...)
Daca imi dezactivez contul de Instagram, X tot poate sa vada conversatiile de pe cont? Si daca sterg contul tot va putea vedea?
Mereu am pus aceste intrebari si nu am primit niciodata un raspuns.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

1. Nu am inteles nimic din intrebarea asta.
2. Logic ca nu, ar fi o bresa imensa de securitate.
3. E irelevant ce faci tu cu contul tau, mesajele de pe partea cealaltă raman.

| Wr3nch a răspuns:

1. sa stergi poze din ce?
2. Nu.
3. Atata timp cat nu sterge si ea conversatia da.

| johnnny123 a răspuns:

Nu ai primit raspuns pentru ca nu stii sa formulezi intrebarile si/sau sunt niste intrebari complet absurde.

| raMLesS a răspuns:

1. -
2. Nu exista asa ceva, whatsapp, Facebook, insta, etc. Sunt site-uri ale caror conversatii sunt criptate, e imposibil sa le citeasca altcineva in afara de tine daca nu au acces la contul sau la telefonul tau.
Atat timp cat nu le dai parola, nu au ce sa faca.

3. Daca stergi o conversatie de pe Whatsapp, persoana aceea nu poate sa o vada chiar si daca ii dai telefonul.
Si nu, nici daca n-ai şterge-o n-ar putea sa vada.
Insta, Facebook, wap sunt niste companii care au investit MILIARDE DE DOLARI in infrastructura, serverele si protectia datelor persoanelor, nu sunt niste aplicatii făcute in 2 ore in sufragerie laughing N-ai de ce sa-ti faci griji.

4. Daca stergi conversatiile de pe insta sau daca stergi contul, ce sa mai vada?
Repet, s-au investit MILIARDE in fiecare dintre aceste aplicatii.

Poti sa dai mai multe detalii despre ce e vorba si de cine ti-e tie frica ca iti vede mesajele?
Despre ce agenţie e vorba?

| NunuNini a răspuns:

( ati inteles voi)
( a sunat foarte ciudat, dar ati inteles voi...)
Dupa cum vad, nimeni nu a inteles nimic.
Ce fel de "agentie din asta"?
Pe mine ma duce gandul la un service. Daca vrei ca cineva sa nu-ti vada pozele si conversatiile deocheate, nu mai face din astea.