| Ciocinta_Alexandru_1976 a întrebat:

1.Orange Vodafone Cosmote sau alte firme de telefonie mobila din România?
2. Ce alegeti intre tableta si telefon (de același fel )?

18 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

1. Orange
2. Ambele. Le am pe amandoua.

| GabiDumitrescu a răspuns:

1. Digi.Mobil!
2. Intrebarea e neclara. Daca am nevoie de telefon, nu o sa ma car cu tableta dupa mine.

| suntserios a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Digi are semnal odata ce iesi din oras happy?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru suntserios):

Depinde de oras. Spre marea mea surprindere - fiind client Digi.Mobil de vreo 10 ani, iar la inceputuri chiar era teroare cu semnalul in foarte multe zone un pic extra-urbane. Mai recent am avut semnal full pe Ceahlau (Durau >> Cabana Fantanele si retur), prin diverse sate obscure, si tot asa. Nu pot zice ca rupe netul mobil, dar sa fim seriosi - peste 10 mbps pe mobil e arhi-suficient pentru cam orice ai face pe telefon. Nu stiu ce ping ai in Fortnite sau altele asemenea, nu joc shootere real-time pe telefon...

| Wr3nch a răspuns:

1.Orange pe viata. Niciunul nu e perfect si toti au reclamatii, dar eu sunt multumit de cat primesc pentru cat platesc.
2. Telefon daca e mai performant fata de ce am. La Netlfix te poti uita si pe o tableta de 300 de lei.

| JicaContra a răspuns (pentru Wr3nch):

Orange... LAL, cei mai ipocriti si de rahat, iti scriu 2 pagini cu experienta proprie la ei

Vodafone e cea mai buna retea din tara asta, DAR si cea mai scumpa

eu sunt la Gigi, unii zic ca vezi doamne are semnal slab, eu nu am vazut asta, niciodata

iar ca sa vedem cat de multumit esti tu, eu dau 9lei (NOUA lei) pe luna pentru 200minute nationale si internationale pe fix, 50G in 4g

| Wr3nch a răspuns (pentru JicaContra):

Well fiecare cu experienta luilaughing Cunosc oameni care se jura pe rosu ca Vodafone is tepare, digi la fellaughing

| Wr3nch a răspuns (pentru JicaContra):

Cat priveste oferta am 1000 de minute/sms nationale sau fix UE, 50 de GB din optiune plus inca 200 bonuslaughing Si cum tin hotspot cand is plecat la ai mei pentru mine merita. Degeaba as 2 9 lei pe oferta digi cand ard netul lor in o saptamanalaughing

| JicaContra a răspuns (pentru Wr3nch):

Hail to the king BABY
a fost odata ca niciodata, cand maica-mea si eu (care eram in Buciuresti) aveam HOrrorange in Baicoi, Prahova si o sunam pe maica-mea de 40-50 de ori pana o prindeam, dupa care vorbeam 1h, DAR la serviciul clienti HOrrorange asta NU se numea "nu avem destule linii de comunicatie" ci se numea "mama ta nu are semnal"

... deci, asadar, si de aceea, MA MINTzEAU IN FATA!

pe scurt: SYKTYR ORANGE! si la mai mare!

te rog mult sa imi raspunzi, ca iti mai dau una, doua despre HOrrorange de nu te mai scoli de jos!

| Wr3nch a răspuns (pentru JicaContra):

Stai linistit ca oricum toata lumea are o boala pe un operator.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Wr3nch):

Nu percepi raspunsul... DELOC
eu vorbesc din experienta... aaaa, PERSONALA
am un prieten care s-a *rahatit* pe telekom, asta, poate, ROMtelecom, cosmote, whatevah, telekom, cosmote, romtelecom, ACELASI LUCRU, pentru ca pierdea semnalul TOT TIMPUL, si apareau apeluri pierdute fara sa inchida telefonul

cat despre HORRORange, EU PERSONALAM VAZUT CUM MI S-A INTRERUPT APELUL

IN MIJLOCUL BUCURESTIULUI

PETNRU CA AM TRECUT UN POD

DECI, Orange, iti doresc noroc, O SA AI **************NEVOIE**************!

| Wr3nch a răspuns (pentru anonim_4396):

Am, 4g cu cinci bari in sat si 4g+ la oras, deci imi merge bine.

| JicaContra a răspuns (pentru Wr3nch):

Acum 1 minut | Ventrue a răspuns (pentru JicaContra):
Am, 4g cu cinci bari in sat si 4g+ la oras, deci imi merge bine.

succes! nu vreau sa intru in... aaa... rahat, dar iti doresc success tongue

| Wr3nch a răspuns (pentru JicaContra):

No problema, and no hard feelingshappy Fiecare cu experienta lui, si eu fug de Telekom ca altii de tamaielaughing

| Catrice a răspuns:

Cosmote nu a devenit telekom cu secole in urma?!

| darrio2007 a răspuns (pentru Catrice):

Asa e. Un secol si ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Digi Mobil. 2. Și tabletă (pentru navigat pe net) și telefon (pentru baterie, cameră, poze, filmări).

| Mmn a răspuns:

Orange, telefon