| Gekkō a întrebat:

3gp sau mp4?

Ce format e mai bun pentru telefon? As vrea sa imi bag niste filmulete si clipuri pe telefon si nu stiu ce format e mai okay, 3gp sau mp4? Care se vede mai bine?

5 răspunsuri:
| pufoosulLtEu a răspuns:

Cauta 3gp mp4 nu-ti merge pe telefon.cauta si tu cu o rezolutie mai mare.eu am iphone 3 si nu-mi merg unele mp4.

| axel007 a răspuns:

Poi depinde de telefon, daca e smart, ar trebui sa mearga mp4, formatele variaza de la telefon la telefon.In legatura cu care se vede mai bine, cred ca mp4.

| Gekkō explică (pentru axel007):

Sasmung s5610 am, merge foarte bine, are rezolutie buna, camera 5mp si clipurile se vad okay, depinde cum le convertesc, merge si 3gp si mp4, dar vreau sa stiu care e mai bun, mai okay, care se vede mai bine

| axel007 a răspuns (pentru Gekkō):

Daca amndoua merg, ia-ti in format mp4.

| WH a răspuns:

Mp4 e mai bun.