| AndreiStefan1234567 a întrebat:

A apărut asta pe telefonul meu ce sa fac de le ce e? Nu se vede decât la lumina pc si la becuri economice torsionate. Va rog ajutati-ma dau funda. https://imgur.com/gcOutoM

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Este refractie de lumina, asemanatoare curcubeului.
E din cauza aburisirii sticlei sau foliei, probabil din interior. Probabil l-ai tinut in buzunar si a transpirat.
La luminozitate mai puternica a ecranului nu se vede sau se observa mai slab, iar dupa uscare va disparea.

Răspuns utilizator avertizat
| Bula a răspuns (pentru AndreiStefan1234567):

Nu-l usca fortat!
In cateva zile se va usca natural, daca nu mai este expus la umezeala.
Dar, unde a intrat aerul umed acum, va mai putea intra si alta data...

5 răspunsuri:
| Lucian2473 a răspuns:

Ultima oara cand am patit asta era luminozitatea la minim. Incearca, la lumina pc sa dai luminozitatea mai mare. Poate tine figura. Daca nu...atunci poate fi de la soft si trebuie dus la reparat.

Răspuns utilizator avertizat
| Lucian2473 a răspuns (pentru AndreiStefan1234567):

Nu prea inteleg intrebarea si nu am vazut nici in poza ce apare. Telefonul nu porneste dar apare chestia aia? Sau apare in modul inchis?