| Paeki a întrebat:

A cumpărat cineva telefoane resigilate de pe eMAG? Care e diferența dintre un telefon resigilat și unul nou nouț? Am văzut că este o diferență destul de mare de preț între cel nou și cel resigilat.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adica tu achizitionezi un telefon cumparat de catre alt client eMAG care din diferite motive s-a razgandit si l-a returnat. Telefonul poate sa fie cu probleme de fabrica sau alte chestii. Diferenta de pret nu e prea mare fata de unul sigilat. Mai repede as opta pentru cel sigilat decat resigilat.

| Nelly15 a răspuns:

Salut. Cel resigilat, din nume rezultă cu nu mai este sigilat. Telefonul a fost deja deschis din cutia originala din diverși factori (produse returnate de clienți, vezi aici, că poate să-l fii folosit și 30 de zile, totuși cele resigilat este, majoritatea au semne de utilizare minore) Sper că te-am ajutat. P.s: chiar dacă e resigilat primești garanția originala.