| Radu1323 a întrebat:

A cumpărat cineva un telefon codat pe Anglia(iPhone)? Am câteva întrebări

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Te referi la un telefon furat din Anglia, care a ramas codat, nu?
Poti sa-l arunci la gunoi, ca noile iphone au sistem de blocare, cand sunt furate, asat daca nu cumva are locatie pe el si te gaseste Politia cu un lucru furat.

| gabicoo a răspuns:

Up!

| antimulte a răspuns:

Codat in ce sens, ca daca e codat sa mearga doar Vodafone iti va merge doar pe Vodafone, mai sunt fel de fel de cartele gen R-sim cu care mai poti pacali telefonul pana la un punct. Dar daca e codat/blocad icloud, adio... il dezmembrezi ca mai vinzi o carcasa, un ecran sau un microfon... in rest nu prea ai ce sa mai faci cu el.