| anonime95 a întrebat:

Aș dori sa-mi achiziționez un telefon doar sunt foate indecis ce sa aleg intre Iphone 5s și Samsung Galaxy S5?

7 răspunsuri:
| blaablaablaaa a răspuns:

Salut, dintre acele doua telefoane Samsung Galaxy S5 este mai bun: http://www.phonearena.com/....../8202,7710
Dar dupa mine as alege Sony Xperia z2, pisa in cur S5. Si la performante si la rezistenta pe durata.
http://www.phonearena.com/......,7710,8323
Sper ca te-am ajutat sa iti faci o parere, daca mai ai nelamuriri poti lasa un reply. :D

| GoodDay9 a răspuns:

Ai salariul asa de mare? Frate numai la telefoane de astea va aruncati.Ca sa folosesti internetul, sa te joci 1-2 jocuri, sa bagi niste muzica, neaparat trebuie sa ai Samsung sau Iphone? E rusinos in 2014 sa ai alt tip de smartphone? E un must have cand iti scoti smartphonul din buzunar sa se vada sigla Samsung sau iphone? Ba fomistilor, nu aveti dupa ce bea apa, dar pe un smartphone dati si ultimii banuti.Nu am vazut asa ceva... specific romanului. Uitati-va la straini, nu au fite in cap.

| anonime95 explică (pentru GoodDay9):

Stai tu linistit si nu te ingrijora da am eu dupa ce bea apa ai grija tu de curu tau si daca inseamna ca vreau un telefon mai sofisticat nu insemna ca am figuri si basini in cap

| Teodora11 a răspuns:

I-ati Samsung Galaxy S5

| StupiDog a răspuns:

Eu am s5...pot sa spun ca nu te va ajuta parerea noastra.tu trebuie sa stii ce vrei...e o diferenta foarte mare.
Iphone Arata super, calitate, IOS (sistem de operare superior androidului)
Dar ce e important e ca e MIC, daca iti trebuie un telefon mic care sa il folosesti intr-o singura mana ia IPHONE clar
dezavantajul(zic eu) PRETUL MARE tinand cont ca este un mic upgrade de la iphone 5
S5 are cel mai frumos display si muli senzori care sunt foarte ok optimizati...dar nu o sa ii folosesti
este rezistent la apa teoretic dar eu nu am avut curajul sa incerclaughing
Dezavantaj: Touchwizz, sistemul greoi, plin de aplicatii si setari INUTILE

| ZeloMariaEcaterina a răspuns:

Samsung Galaxy S5 ia-ti e foarte bun ca il am si eu.

| orin124 a răspuns:

Parerea mea ar fi sa iti iei un GALAXY S5 pentru ca e de o moe de ori mai bun decat iphoneul in primul rand este mai mare are diagonala de 5 inchi iar iph 5s are 4, Procesor quad core de 2.5 ghz iphoneu avand 1.3 ghz, O memorie RAM de 2 Gb pe cand iphoneul are 1 GB, Are Android 4.4.2 kit cat iar ipho5s are ios de 7.1.2, Are mai multi senzori decat iphoneul camera este de 16 mpxl cu blitz integrat, un ecran sAMOLED. Sper ca te-am ajutat. fundita!