| papuciirupti a întrebat:

A folosit cineva cartela lyca?
am inteles ca costa 1ct pe minut din Spania-romanai... apelul trebuie sa fie intre 2 cartele lyca sau o cartela lyca si alt tip de cartela?

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Nu. In momentul in care iti activezi cartela, alegi tara cu care vrei sa vorbesti cu 1ct/min. Si vorbesti, in cazul tau, in Romania, cu orice numar de fix sau de mobil, cu un cent.
Eu am Lyca de 2 ani si am avut aceeasi optiune din Anglia si din Germania. Si chiar functioneaza.

| papuciirupti explică (pentru ardnaxur1961):

Deci imi este suficienta o cartela lyca si pot suna pe Vodafone aici in Romania din Spania?
inca ceva...o gasesc reincarcata cu o valoare sau trebuie sa bag eu cat vreau?

| ardnaxur1961 a răspuns (pentru papuciirupti):

Cand o cumperi, are, mi se pare, 10 euro pe ea. Pe urma, incarci tu cu minim 5 euro, cand ai nevoie.

| papuciirupti explică (pentru ardnaxur1961):

Multumesc happy

4 răspunsuri:
| yosoyviorica a răspuns:

Recent am sunat la relatii cu clientii pe lyca mobile si le-am pus această intrebare. Mi-au răspuns ca 1 cent pe minut era o oferta mai demult, dar acum a expirat, deci nu mai e. Ceea ce trebuie sa faci ca sa vorbesti mult si ieftin este sa iti activezi optiuni cu minute pentru tara unde vei suna. Pentru a activa optiune trebuie sa iti reincarci sim-ul apoi sa soliciti activarea minutelor prin apel la 632321632 relatii cu clientii sau 321.