| Girly97 a întrebat:

A incercat cineva roaming-ul dupa 15 iunie? Chiar putem folosi telefonul in strainatate fara sa platim nimic in plus? Daca te duci in Bulgaria pentru o zi sau doua cat platesti?

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Dupa 15 iunie, daca esti in roaming, ti se folosesc minutele de "alte retele" oriunde in spatiul european (chiar daca vorbesti spre reteaua ta).
Nu se mai taxeaza apelurile primite.
Dupa consumarea minutelor sau a traficul de date prevazut in pachetul tau, se face suprataxare (la abonamente) sau trebuie sa reincarci cu credit (la cartele pre-pay).

| Girly97 explică (pentru Bula):

Problema este ca eu am abonament cu minute nelimitate in toate retelele si vreo 10GB

| Bula a răspuns (pentru Girly97):

De pe site-ul RCS-RDS (Digi) am gasit tarifarea roaming, aplicata unic pe toate tipurile de abonament:
http://www.rcs-rds.ro/......e_2017.pdf

| Girly97 explică (pentru Bula):

Nu, eu sunt pe Orange. happy

| Bula a răspuns (pentru Girly97):

Orange sustine ca ai minute roaming in SEE in limita minutelor nationale.
Si acolo e bine sa clarifici intai cu ei tarifele, fiindca acum toti promit marea cu sarea, dar iti calculeaza si apa din nori... big grin

| Ralukafay a răspuns:

Cei care au schimbat chestia cu roming-ul, nu au spus ca nu se va mai plati roming-ul in strainatate, ci a spus altceva.Deci,tot se plateste, chiar si roming-ul in strainatate.

| Rockett a răspuns:

Tarifele au ramas la fel.