| cfrtobias a întrebat:

A incercat sa puna cineva snapdragon pe telefoanele Samsung cei care aveati inainte exynos?

9 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Cum să schimbi procesorul?
Cugetă puțin înainte să scrii.

| cfrtobias explică (pentru gelu1970):

Cred ca se poate cum faceai root si eu schimbam de e tot pe ala doar alta de exista

| gelu1970 a răspuns (pentru cfrtobias):

Procesorul, fie Exynos, fie Snapdragon, e o piesă fizică lipită pe placa telefonului.

| cfrtobias explică (pentru gelu1970):

Atunci cred ca am schimbat mai demult la ceva telefon Android

| Ineys a răspuns:

Nu poti sa schimbi procesorul la un telefon. Nu a incercat nimeni, pentru ca e imposibil. laughing

| cfrtobias explică (pentru Ineys):

Https://www.androidsage.com/......downloads/ pai nu e asta de exemplu?

| Ineys a răspuns (pentru cfrtobias):

A, pai spune ca e vorba de Firmware. Am crezut ca vorbesti de procesor in sine.

Te sfatuiesc sa nu incerci asta pentru ca, in ciuda faptului ca posibil o sa mearga o sa apara bug-uri. Sunt arhitecturi diferite si nu sunt compatibile.

| cfrtobias explică (pentru Ineys):

Pana la urma cred ca e altceva asta de asa zici, voiam sa fac cum au in China parca si Sua

| Ioana1312321 a răspuns:

Nu.