| Sonia822 a întrebat:

A inteles cineva oferta la telecom si mi-o poate explica si mie? Ti se da o cartela gratis cu credit pe ea? Sau trebuie incarcata?

13 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Care oferta, daca poti sa fii putin mai specifica, pentru ca sunt foarte multe oferte? big grin

In general, la orice retea de telefonie (din cate stiu), cartela este gratis, poti sa o cumperi de la orice chiosc de ziare, de exemplu. Doar ca nu are credit pe ea, si ca urmare a acestui lucru, nu este activata.
Pe langa asta, daca te referi strict la cartela (si nu la abonament), trebuie sa actiti si contravaloarea in euro a creditului pe care vrei sa il incarci in cartela (plus mai mult :3).

Deci pe scurt, da, trebuie incarcata. Iei o cartela goala gratis si o incarci cu credit.

Numai bine! ^_^

| Wr3nch a răspuns:

Normal ca nu e cu credit pe ea lol. Doar sim-ul e gratis, si cand bagi credit se activeaza automat o oferta. cu minute si net.

| Sonia822 explică (pentru Wr3nch):

La Orange e cu credit, intreb pentru ca imi trebuie un nr pentru un anunt olx, si nu vreau sa dau bani, sunt zgarcita, vreau doar gratis

| cezar003 a răspuns:

Banuiesc ca telecom este satul de tepari, bineinteles ca trebuie incarcata

| Sonia822 explică (pentru cezar003):

Ei sunt mai tepari decat clientii lor, sunt atat de tepari de pana si Godina a scris un articol despre ei

| cezar003 a răspuns:

Peste 30 ani vor da gratuit un BMW tesla doar ca sa le dai un pupic apoi masina ti-o platesti in 2-3 rate

| Sonia822 explică (pentru cezar003):

Vreau pentru un anunt olx, si sunt zgarcita, dupa cum se vede

| DoarBogdan a răspuns (pentru Sonia822):

Daca vrei sa pui un anunt pe OLX pe o alta cartela, o cumperi si o incarci. Altfel, chiar si cu 0 credit pe ea, initial, nu ai cum sa ii stii numarul de telefon, drept urmare este dezactivata. Deci doar cu o reincarcare poti sa ii stii numarul, urmand sa il pui pe OLX.

Dar la fel de bine poti sa pui si numarul tau actual.

| Sonia822 explică (pentru DoarBogdan):

Nu=ti recomand sa pui vreodata nr tau, nu vrei sa stii ce se poate intampla laughing Stiu eu, care chiar mi-am pus nr meu

| DoarBogdan a răspuns (pentru Sonia822):

Pai si eu l-am mai pus cand am vandut ceva, nu au fost probleme. Dar da, exista si cazuri cu probleme big grin

| Sonia822 explică (pentru DoarBogdan):

Pai esti barbat, cine sa te sune dupa 2 noaptea

| DoarBogdan a răspuns (pentru Sonia822):

Spre apararea mea, am pus nume de fata, sa vand mai bine ce aveam de vandut laughing))

| cezar003 a răspuns:

Fiecare cetatean care crede ca poate fura o companie de telefonie mobila ..si-a tras teapa singur...din 2013 in coace se cauta toti talharii si hotii...si vor fi executati intr-un fel sau altul