| Ciurea_Vladut_1995 a întrebat:

A schimbat cineva ecranul la un Samsung galaxy s8? Daca da mai iese ca din fabrica? Este doar sticla sparta fara display...

2 răspunsuri:
| Stef45 a răspuns:

Daca cumperi piese originale si mergi la cineva care se pricepe la asa ceva o sa iti iasa la fel ca in fabrica.

| TheTom7 a răspuns:

Va fi la fel, dar rezistenta la apa se va pierde. Daca ecranul nu este original probabil ca, culorile sa aiba alte tonuri si contrastul sa fi prost si sa se strice in timp (ex arderea pixelilor). Nu poti schimba doar geamul de deasupra.