| ConovalciucCristian1992 a întrebat:

Aș vrea ca la începutul anului să îmi cumpăr un telefon nou(sau la mâna a doua). Până acum am avut un Samsung Galaxy mini. Ce telefoane mi-ați recomanda, dar să nu fie scumpe. Să zicem până în 1150-1200 lei. Sau poate să îmi cumpăr o tabletă cu 3G (Asus Fonepad) în loc de telefon. Credeți că o să o pot purta la școală. Menționez că trec în clasa a IX-a. Până acum m-am gândit la Allview P5 Qmax(dualsim), un Samsung Galaxy S3 la mâna a doua sau la un Asus FonePad. Ce părere aveți? Aștept răspunsurile voastre! Mulțumesc.

Răspuns Câştigător
| xxx8 a răspuns:

Eu zic ca se merita sa iti cumperi Allview p5 quad plus ca il iei din magazin deci sti sigur ca e bun ..la mana a 2 poti sa iei teapa happy

| ConovalciucCristian1992 explică (pentru xxx8):

Da, înțeleg chestia cu țeapa, dar aș vrea un ecran mai mare decât 4.5 inch. Mă joc (nu pot spune că foarte mult), navighez pe net și de asta am nevoie unul ceva mai mare. Oricum, mulțumesc de răspuns, dar vreau să știu cum sunt telefoanele Allview (cele mai noi, cu Android), deoarece NU cred că se compară cu Samsung, LG, HTC sau Asus.

| xxx8 a răspuns (pentru ConovalciucCristian1992):

Ba sa stii ca se comparawinking marca Allview este printre cele mai vandute marci de telefoane din Europa si sa stii ca este foarte bun procesorul este unul puternic viteza pe net excelenta chiar se merita plus ca are materiale de calitate superioara la un pret mai mult decat decent ...desigur ai putea sa iti iei si un Samsung la acei bani dar o sa fie mult mai slab din punct de vedere al performantelor pentru ca tu logic vorbind platesi si brandul pe cand la Allview care nu este asa popular ca si Samsung nu isi permit preturi asa mari chiar daca au unele telefoane mult mai performante si mai ieftine decat cei de la Samsung sau HTC

| ConovalciucCristian1992 explică (pentru xxx8):

OK, multumesc frumos.