| AlexRoKilla a întrebat:

Acum 2 zile am ramas fara telefon. Il avem in buzunarul lateral de la ghiozdan si cand mi-am amintit de el nu mai era acolo. Am incercat sa il gasesc folosind contul de Samsung (optiunea Find Device era activata) insa nu a mers. Cred ca deja i-a dat factory reset. Daca merg la politie si le dau codul IMEI, o sa ma ajute sa il gasesc? sau sa imi iau gandul de la telefon?!

Răspuns Câştigător
| xByte a răspuns:

Mai mult ca sigur nu o sa mai fie gasit telefonul acela, cu atat mai putin de politia romana. Si eu am avut un telefon furat ( asta s-a intamplat intr-un RATB ) iar cand am depus cererea la politie a fost refuzata pe motiv de lipsa a dovezilor. Imi pare rau pentru telefonul tau, dar din pacate tot ce poti sa faci este sa strangi bani pentru a cumpara altul

7 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Ei poate sa il gaseasca; dar numai daca vor. caci asa se lucreaza in politia romana: daca au chef sau nu.
Spun asta pentru ca am cunoscut pe cineva caruia i s-a furat telefonul la o petrecere, dar politia i-a zis ca nu se implica in asa ceva.
Dar ei poate sa il gaseasca pentru ca politia are acces la orice. Daca politia refuza sa va ajute(cand te vei duce cu parintii), sa-i intrebati daca contra cost o vor face. Dupa IMEI telefonul poate fi gasit oriunde. Mai ales ca nu a avut timp sa iasa peste hotare in asa scurt timp (daca s-ar fi intamplat asta) ca procesul sa fie ingreunat.

| AlexDFY a răspuns:

Da, te vor ajuta, e singurul lucru pe care il poti face.

| Betty12345678 a răspuns:

Nu or sa te ajute.

| KRLL a răspuns:

Ar mai fi o metoda..De exemplu Sony are optiunea ''asistenta Sony'', cu care comunici vocal, in limba romana. Pe mine acestia m-au ajutat, localinzandu-mi telefonul prin imei. Asta e la Sony, nu stiu daca toate au asa, dar mai cauta, sunt si metode pe net ca sa-l poti gasi, nu renunta asa de usor

| AlexRoKilla explică (pentru KRLL):

Singura metoda era cea oferita de Samsung: findmymobile.samsung.com. Din pacate nu il pot lacaliza, ori e inchis telefonul ori mi-au scos contul de Samsung.

| c0ffeedem0n a răspuns:

Poti sa te duci la politie si sa precizezi unde ai fost cand nu mai aveai telefonul si date de genu daca politia nu iti spune nimic timp de o saptamna poti sa nu te mai gandesti la telefon

| Gigelgigi111 a răspuns:

Crec ca poti sa iti iei gandul de la el.