| DoarAlin a întrebat:

Acum cateva minute mi-am dat un reset la telefon, si am vazut ca nu mai am mult spatiu liber pe cardul de memorie. Cardul meu este de 14.40 GB, si mai am liber cel mult 2 GB. Folderele cu muzica ocupa toata memoria, si chiar nu-mi permit sa sterg vreo melodie. Am si cateva clipuri si poze, dar sunt de la scoala, si nu le pot sterge nici p-alea.
Intrebarea mea este, exista vreun card de memorie de capacitate mai mare? As dori un link cu produsul daca se poate. Dar ceva ce ati folosit in trecut, sau inca folositi si sunteti multumiti. Eu am cumparat produse doar de la Kingstone, dar pe Altex nu mai gasesc ceva mai mare de 14/16 GB.
Scuze, daca am gresit categoria, nu stiam unde sa pun intrebarea.

Răspuns Câştigător
| LPCTSTR a răspuns:

Numai Altex există?
Flanco, Media Galaxy, etc.
https://www.flanco.ro/card-de-memorie-kingston-microsdxc-64gb.html

| DoarAlin explică (pentru LPCTSTR):

Ahhh... ce idiot sunt. Am uitat de Flanco. Merci pentru raspunsuri.
Totusi asta de 64 ii prea mult. Am gasit unul mai mic, de 32. Folosindu-l doar pentru muzica, n-am nevoie de atata spatiu.
Si... de ce trebuie sa invat a scrie un CD/DVD?

| LPCTSTR a răspuns (pentru DoarAlin):

Pentru ca cea mai buna optiune de a pastra imaginile si videoclipurile este CD-ul/DVD-ul.

| anonimg a răspuns (pentru DoarAlin):

Pe cd sau dvd poți să salvezi tot ce ai pe card sau in telefon. Pot apărea erori și la card (chiar dacă este de firma și chiar daca este scump) și se pot pierde toate fișierele.
Pe când, pe cd sau dvd le vei avea totdeauna dacă vei păstra discul in cutie specială.

4 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Trebuie să înveți să scrii un CD/DVD.