| kikikikikikikikilovs a întrebat:

Ajutooor!
Azi am facut root la un galaxy j5 2017, iar dupa ce l-am rootat, nu se mai auzea sunetul afara(gen speaker)doar in casti.
Bun, am dat unroot in aplicatia SUPERSU, si reset. Si nici acum nu merge.
Ce sa fac? Nu se aude, decat in casti! Nu prea vreau sa ma duc la service.
Oare daca instalez firmware dupa sammobile, se rezolva?
Tin sa completez ca nu am instalat ROM sau asa, decat ROOT.

3 răspunsuri:
| GoldenBoy17 a răspuns:

Salut, Efectueaza O Resetare la Setarile din Fabrica, sunt sanse sa isi revina, Apropo, esti putin si cam prost, meriti 100% sa nu ti mai functioneze, cum Naiba poti face prostia asta? Cat de prost sa fi sa faci asta? Frate, ala-i J5 3017, are cel mai nou soft de la Samsung, Pentru ce naiba iti trebuie tie root la un asa soft nou? Uite care e problema, in primul rand, Softul lui j5 2017 este prea nou, si din pacate, Cand faci root apar Bug-uri. Eu la j5 2017 cu soft asa nou nu as face root nici beat, Eu am S7 edge, nici nu imi trece prin minte sa-i umblu in sistem, daca inca n-ai rezolvat problema, poate te ajut eu

| Eduard_Alex_1987 a răspuns (pentru GoldenBoy17):

Mda, stiu, dar era o aplicatie si o voiam, si cand am facut root ul nici nu era interesanta
Nu stiu, ca i am dat reset la setarile din fabrica, dar nimic.

M-as gandii sa instalez sistemul din nou, firmware ul, dupa sammobile, a telefonului cu odin, si poate asa rezolv

| GoldenBoy17 a răspuns (pentru Eduard_Alex_1987):

Un mic sfat, in caz ca Vrei sa-i reinstalezi Softul Stock din nou, Nu uita sa ti stergi contul Google si Contul de Samsung din Telefon, altfel nu v a merge sa-ti reinstalezi Softul prin Odin