| biwltyad a întrebat:

Ajutooor TPU. Am telefonul Samsung Galaxy mini 2 si azi am plecat, nu stiu ora exacta de undeva, l-am pus in punga impreuna cu niste branza. Branza era in punga, dar eu nu stiam ca zeama se va scurge. Telefonul meu era aproape in totalitate ud. L-am scos, l-am sters, am supt cat am putut zeama din locurile stramte unde nu ajung cu servetelul, si l-am pus sa se usuce pe balcon...
Are sanse? Va rog ajutati-ma cu sfaturi cum sa-l salvez.
P.S. Telefonul nu se aprinde.
Dau funda, vot si ce mai vreti doar ajutati-ma!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cat sa nu te duca capu sa-ti pui telefonul in punga unde sunt alimentele?
Telefonul se tine in mana sau in buzunar, nu in punga.

| biwltyad explică (pentru anonim_4396):

Cu rolele si nu aveam buzunare... Eu caut o rezolvare, nu o persoana care sa ma critice.

| mihaelaalol a răspuns:

Nu cred ca are ceva. poate ca telefonul tau nu mai are baterie si s-a inchis(mie asa mi se mai intampla)big grin

| ILoveLondon a răspuns:

Pai incearca sa-l dai cu uscatorul de par, si sa ii scot bateria sa verifici daca a intrat acolo, si da-i cu uscatorul. Daca a stat mult timp in apa, nu prea ai sanse, dar mai incearca

| Tilica_Razvan_Marian_1985 a răspuns:

Dezmembreaza-l atat cat poti tu (bateria capacul spate, cartela, cardul si ce-ai mai putea desface din el ( in limita a ceea ce sti) si pune-l intrul bol mai mare si acopera-l cu gris sau ....lasa-l cel putin 12 ore si apoi curata-l si incearca sa-l aprinzi dupa ce il asamblezi la loc....sal