| Anonima8943 a întrebat:

Ajutor! Am sunat din greseala la 112 de 2 ori si cand a raspuns operatorul am spus,, buna,, iar dupa 2 sec am inchis.
Primesc amenda?
Cum stiu ca o sa fiu amendat?
A mai patit cineva asa?

Răspuns Câştigător
| gabicoo a răspuns:

Nu știu! Dacă sunai doar o singură dată nu era nici o problemă - se mai întâmplă să greșești! De două ori poate fi o problemă dar nu cred că vei primi amendă dacă nu ai vorbit și nu ai anunțat vreo bombă sau răpire! Zilnic sunt mii de apeluri false în toată țara la 112!

| gabicoo a răspuns (pentru gabicoo):

Ești pe abonament sau pe cartelă preplătită?

| Anonima8943 explică (pentru gabicoo):

Abonament

| gabicoo a răspuns (pentru Anonima8943):

Nasol! Așa poți fi identificată! Dacă vor să te amendeze te vor amenda! Amenda vine acasă prin poștă sau adusă de un echipaj de poliție! Dar dacă doar ai sunat, ai închis imediat și nu ai zis nimic teoretic nu au de ce să te amendeze! Te poți justifica că ai telefon nou cu buton pentru apel de urgență, nu ai știut cum se umblă cu el și ai sunat din greșeală!

| Anonima8943 explică (pentru gabicoo):

Am spus doar buna si nu a mai spus nimic operatorul si am inchis, nu am peimkt nici un apel dupa, as fi raspuns si as fi zis ca e greseala, oare in cat timp e posibil sa ajunga amenda in caz de?

| gabicoo a răspuns (pentru Anonima8943):

Nu am idee! Dar nu cred că vei primi amendă! Stai liniștită! Practic nu ai comis o infracțiune! Ești un copil care doar s-a jucat cu telefonul!
Zilnic sună la 112 mii de descreierați care îi înjură pe operatori, dau alarme false sau îi pun pe drumuri pe cei de la ambulanță!
Să fii iubită!

| Anonima8943 explică (pentru gabicoo):

Mersi, sper sa fie cum spui

| Mirunaaaaaammm a răspuns (pentru gabicoo):

Ma aflu in aceiași situație, ce s-a întâmplat. plzzz Răspunde plzzzz?

| MotoBlitz a răspuns (pentru Mirunaaaaaammm):

Ai pățit ceva?

7 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu,nu se intampla nimic ramai doar cu sperietura.
Dar numai suna din joaca, e clar ca nu poti suna de 2 ori din greseala.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Cum naiba sa suni "din greseala", de doua ori, la 112? Ca doar nu-l ai pe apelare rapida, ce naiba!

| evelina555877 a răspuns (pentru ardnaxur1961):

Am sunat de 3 ori din greseala pentru că tlf ul meu are un buton de asta și nu știu cum funcționează.

| Sofer a răspuns:

Nu primești amenda.

| SporeBox a răspuns:

Pai daca nu ai avut alte idei decat sa faci farse la telefon oamenilor de la apelurile de urgenta esti cel mai neinspirat om. De asta le spune apeluri de urgenta pentru ca sunt pentru urgente, nu cred ca e o urgenta sa o saluti pe femeia care iti raspunde la telefon. Nu stiu cati ani ai dar oamenii aia raspund oamenilor care au picioare rupte in padure sau sunt atacati de criminali, nu ii suni doar ca nu ai ce face. In legatura cu amenda, poate ca da poate ca nu. Nu stiu daca o sa se duca atat de departe doar pentru 2 secunde dar poti sa fi amendat. Si nu, nu ai cum sa stii daca o sa fii amendat. Nu o sa primesti o scrisoare ca vor veni la tine acasa politistii sa iti dea amenda. Acum doar asteapta, nu mai ai ce sa faci dar cel mai probabil o sa o lase asa fara alte complicatii

| Anonima8943 explică (pentru SporeBox):

Nu a fost intentia unei farse

| MotoBlitz a răspuns:

Până la urmă ai pățit ceva?

| MihaiValentin978 a răspuns:

Nu o sa primesti amenda, daca nu l-ai anuntat sa vina la tine!