| AlleLoveGreen a întrebat:

Ajutor! Am uitat modelul de deblocare pentru Huawei Y300! Dupa 5 incercari imi zice sa astept 30 de secunde si atat, dau OK dar nu ma intreaba daca am uitat parola sau ceva de contul Google cum am vazut raspunsuri pe aici. Va rog frumos sa ma ajutati crying

Răspuns Câştigător
| ledtronics a răspuns:

Ca sa scapi de model, urmeaza pasii de mai jos:
1. Opreste telefonul.
2. Apasa butonul de pornire si buton volum plus, adica butonul de sus de pe lateral.
3. Apoi, va aparea o fereastra de gen cu un android si el desfacut intr-o parte.
4.Coboara cu volum jos pana la wipe data/factory reset si apasa butonul de pornire o data
5.Coboara pana la {Yes -- delete all user data}
6. Apoi, spre final, apasa du-te la prima functie, adica la {reboot system now} si apasa butonul de pornire.

| AlleLoveGreen explică (pentru ledtronics):

Multumesc mult, am rezolvat! big grin

2 răspunsuri:
| Claudia_Flory_1998 a răspuns:

Ajutor! Am uitat modelul de deblocare Huawei Y300! După 5 încercări îmi zice sa aștept 30secunde, dar din greșeală l-am băgat in timpul acela, iar acum îmi cere sa ma conectez cu contul google, l-am băgat dar tot nu merge! Va rog frumos ajutati-ma! :-(